Odpust w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się dziś odpust. 22 października jest dniem wspomnienia liturgicznego papieża Polaka.

Centralne uroczystości rozpocznie Msza św. o godzinie 12.00, sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego, toruńskiego biskupa pomocniczego. O szczegółach mówi kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

Bardzo wyjątkowa będzie Msza św., w czasie której dokonamy zaprzysiężenia kolejnej grupy Bractwa św. Jana Pawła II. Na końcu Mszy św. dokonamy poświęcenia pomnika ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Umieszczona jest tam tabliczka z napisem: „Postawiłem wszystko na Maryję”. Chcemy pokazać pielgrzymom, którzy tu przybywają, by patrzyli na Jana Pawła II i tego, który przyczynił się do jego pontyfikatu – ks. kard. Wyszyńskiego – wskazuje o. Laskosz.

Uroczystości odpustowe poprzedziły tygodniowe przygotowania. W ich trakcie każdego dnia w południe i o godzinie 18.00 sprawowane były Msze św. z udziałem różnych wspólnot.

Wczoraj w trakcie sumy, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio, poświecono nowe organy. Został też odczytany dekret, w którym papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego przybywającym do sanktuarium na określone święta.

RIRM

drukuj