fot. Monika Tomaszek

„Tysiąc róż dla Niepokalanej” w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

W sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe „Tysiąc róż dla Niepokalanej”. W Kaplicy Pamięci odmawiany jest Różaniec święty z podziękowaniem za dotychczasową opiekę Matki Bożej nad Radiem Maryja. Dziś mija 31 lat od rozpoczęcia nadawania przez katolicką rozgłośnię.

Co godzinę wspólnoty działające przy świątyni będą odmawiały dwie części Różańca św.  z rozważaniami. Każde „Zdrowaś Maryjo” ma symbolizować jedną różę, która jest podarowana Matce Najświętszej. O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, podkreślił, że nabożeństwo różańcowe zostało zaczerpnięte z Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej.

Siostra Faustyna przygotowywała się do uroczystości Niepokalanej, odmawiając 20 różańców jednego dnia. Bardzo pięknie s. Faustyna mówi, że ten dzień minął jej bardzo spokojnie, że pracując, wykonując te wszystkie obowiązki, które musiała wypełnić w tym dniu z różańcem w ręku, to czyniła i nie było żadnych komplikacji, problemów, by te 20 różańców zostało odmówionych. W Dzienniczku s. Faustyna pięknie zapisuje ten moment, że nie przypuszczała, że Matka Boża będzie jej tak pięknie towarzyszyła i przyjmowała również to, co ona uczyniła, czyli duchowe róże w postaci Różańca świętego – wyjaśnił duchowny.

Nabożeństwo różańcowe „Tysiąc róż dla Niepokalanej” w toruńskim sanktuarium potrwa do godz. 17.00. A po południu, w kościele św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy odbędą się rocznicowe uroczystości. O godz. 17.15 rozpocznie się okolicznościowy koncert. Następnie o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna.  Główne obchody 31. rocznicy powstania Radia Maryja odbyły się w ubiegłą sobotę w Toruniu. Jak co roku licznie przybyła Rodzina Radia Maryja.

RIRM

drukuj