Nowi nuncjusze w Republice Zielonego Przylądka i Meksyku

Nuncjuszem apostolskim w Republice Zielonego Przylądka Papież Franciszek mianował ks. abp Michaela Wallace’a Banacha. Ponadto Ojciec Święty mianował nuncjuszem apostolskim w Meksyku ks. abp. Franco Coppolę.

Ks. abp Michael Wallace Banach, 53-letni amerykański duchowny polskiego pochodzenia jest równocześnie od czterech miesięcy nuncjuszem w Senegalu i delegatem apostolskim w Mauretanii. Wcześniej był przez trzy lata nuncjuszem w Papui Nowej Gwinei i na Wyspach Salomona. W służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej pracuje już ponad 20 lat.

Ks. abp. Franco Coppola, 59-letni włoski duchowny był przez ostatnie dwa lata nucjuszem apostolskim w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie, a wcześniej przez pięć lat w Burundi.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl