Premier Beata Szydło poinformuje dziś o zmianach w rządzie

Stworzenie oddzielnego resortu budownictwa, zmiana na stanowisku ministra finansów, a także utworzenie superresortu, którym pokieruje wicepremier Mateusz Morawiecki. Tak ma wyglądać reorganizacja rządu – informuje TVP INFO.

Miejsce ministra finansów Pawła Szałamachy ma zająć Henryk Kowalczyk, obecnie minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na czele resortu budownictwa stanie Andrzej Adamczyk, którego priorytetem będzie realizacja programu „Mieszkanie plus”. Nadzór nad drogami i częścią państwowych spółek przejmie natomiast superresort, kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Dr Michał Kuź, politolog, zwraca uwagę, że kierownictwo partii stawia dziś na Mateusza Morawieckiego, ponieważ zajmuje się najważniejszym programem modernizacyjnym dla Polski.

– Dotychczas było mało konkretów związanych z tym planem, więc jest to trochę awans na kredyt. Jest to powierzenie funkcji w taki sposób, że albo to wicepremiera Morawieckiego faktycznie wzmocni (jeśli uda mu się chociaż po części ten plan zrealizować, uczyni go pretendentem do tego, żeby być może w pewnym momencie zostać nawet premierem lub kierować partią), albo go zniszczy – ocenia dr Michał Kuź.

Za  niespełna godzinę o zmianach swojego gabinetu poinformuje na konferencji prasowej sama premier Beata Szydło.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl