500 mln zł z programu Maluch plus przeznaczone na nowe żłobki

Rząd realizuje program Maluch plus. W tym roku ma powstać 12 tys. nowych żłobków. Na wsparcie budowy placówek zostanie przeznaczone 500 mln zł.

Premier Beata Szydło wzięła udział w otwarciu Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli w województwie podkarpackim. Prezes Rady Ministrów towarzyszyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rząd PiS-u od początku stawia na politykę prorodzinną. Wcześniej wprowadził program Rodzina 500 plus i Mieszkanie plus. Teraz czas na Maluch plus – wskazała szefowa polskiego rządu.

– Rodzina ma być bezpieczna, rodzina ma się czuć w swoim państwie bezpiecznie, ma mieć poczucie, że państwo ją wspiera, pomaga, że może godnie żyć. Wszystkie programy, które realizowaliśmy w ubiegłym roku, które w tej chwili zaczynają przynosić tak dobre owoce, począwszy od Rodziny 500 plus poprzez wspieranie rynku pracy, po podnoszenie minimalnych wynagrodzeń, poprzez właśnie takie projekty jak wspieranie inwestycji dla dzieci, mają służyć jednemu: w Polsce najważniejsza ma być rodzina – podkreśliła Beata Szydło.

Porównując listopad 2016 r. do 2015 r. w skali całego kraju urodziło się ponad 5 tys. dzieci więcej. Ostatnio taki wskaźnik urodzeń zanotowano w 2011 r. – zauważyła minister Elżbieta Rafalska.

Bardzo chcemy, żeby w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci. Skoro rodzą się dzieci i mija okres, kiedy mamy i tatusiowie mogą być na urlopach macierzyńskich, kończy się okres sprawowania opieki i trzeba wracać do pracy, to takie miejsca jak to, ten piękny, nowoczesny i przyjazny dzieciom żłobek, muszą powstawać. Nasz rząd partycypuje w kosztach utrzymania i powstawania takich nowych miejsc żłobkowych – powiedziała minister Rafalska.

Pomoc z programu Rodzina 500 plus trafiła do prawie 4 mln dzieci, z czego ponad 1 mln to dzieci z Podkarpacia. Na rodzinę w tym województwie zostało przeznaczonych średnio blisko 7 tys. zł.

RIRM

GALERIA fot. P. Tracz / KPRM: 

drukuj

Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl