Papież Franciszek: Patrzcie na Krzyż

Jezus umierając na krzyżu jako niewinny między dwoma złoczyńcami zaświadczył, że zbawienie Boga może dotrzeć do każdego człowieka – powiedział Ojciec św. Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Transmisję ze spotkania nadały Radio Maryja i TV Trwam.

W katechezie Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii św. Łukasza o przebaczeniu, jakiego Jezus udzielił „dobremu łotrowi” na krzyżu.  W tym kontekście Ojciec św. wskazał, że trwający w kościele jubileusz jest czasem łaski i miłosierdzia dla wszystkich: dobrych i złych, dla tych, którzy są zdrowi oraz dla tych, którzy cierpią.

– Osobom przykutym do szpitalnego łóżka, zamkniętym w więzieniu, ludziom, którzy znaleźli się w pułapce wojny mówię: patrzcie na Krzyż. Bóg jest z wami, pozostaje z wami na krzyżu i daje się wszystkim jako zbawiciel. On chce towarzyszyć wszystkim wam, którzy cierpicie. Ukrzyżowany za mnie, za Ciebie, za nas. Pozwólcie, aby moc Ewangelii przeniknęła do waszego serca i was pocieszyła, dała wam nadzieję i wewnętrzną pewność, że nikt nie jest wykluczony z Jego przebaczenia – wskazał Papież Franciszek.

Papież pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych na placu św. Piotra. Zwrócił się też do Polaków.

Witam serdecznie obecnych tu Polaków. Jutro w liturgii przypada święto świętych archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Są oni duchami służebnymi, posyłanymi na pomoc tym, którzy mają odziedziczyć zbawienie. Miejmy głębokie poczucie ich niewidzialnej obecności. Prośmy w modlitwie, by w każdej chwili przypominali nam o obecności Boga, wspierali w walce ze złem, prowadzili nas bezpiecznie po drogach życia. Zawierzajmy ich samym siebie, naszych bliskich i ważne dla nas sprawy. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział Papież.

Podczas dzisiejszego spotkania Biskup Rzymu apelował również o ratowanie ludności bombardowanego miasta Aleppo w północno-zachodniej Syrii. Papież zaznaczył, że ochrona mieszkańców jest sprawą bardzo pilną.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl