ŚDM: Z Krakowa wyruszyła pielgrzymka motocyklowa do Watykanu

180 motocyklistów wyruszyło w sobotę rano z Krakowa na trasę rajdu-pielgrzymki do Watykanu. Do papieża Franciszka zawiozą „Iskrę miłosierdzia”, a mieszkańcom Europy chcą przypomnieć, że wkrótce rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży.

Rajd wyruszył z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, które jest światowym centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Uczestników wyprawy pobłogosławił ks. bp Jan Zając.

„Łączy nas wielka sprawa Bożego Miłosierdzia. Nieście to miłosierdzie wszędzie tam, gdzie będziecie przebywać i nich to miłosierdzie Boże rozlewa się na każdego, z kim będziecie się spotykać” – mówił duchowny.

W pielgrzymce bierze udział blisko 180 osób na 130 motocyklach. Motocykliści mają do pokonania ponad 1600 km. Będą jechać w dziesięcioosobowych grupach przez Słowację, Austrię i Włochy. Na czarne, skórzane kurtki założyli kamizelki z logo ŚDM, by dla wszystkich jasny był cel ich podróży, a na motocyklach zamontowali biało-czerwone flagi i flagi ŚDM. Po drodze przewidziano czas na Msze św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawianą w grupach.

„Chcemy zwrócić uwagę na to wielkie wydarzenie, jakim są Światowe Dni Młodzieży. To, co dla nas jest ważne, żeby dobrze przeżyć tę drogę i czynić zewnętrzny „raban”, który ma prowadzić do serca, do zmiany człowieka, zwrócenia uwagi na to, co wartościowe. To jest nasza misja do wykonania w najbliższych dniach” – podkreślił inicjator i uczestnik rajdu, szef sekcji komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM ks. Adam Parszywka.

W pielgrzymce uczestniczą m.in. motocykliści z Łodzi.

„Jedziemy, żeby pomodlić się i przeżyć tę trasę trochę w samotności. Motor jest takim „czasem pustelni” – mówił ks. Bogdan Marciniak z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi.

Do Watykanu uczestnicy pielgrzymki dotrą w środę 22 czerwca – wtedy na placu św. Piotra ma się odbyć audiencja z papieżem Franciszkiem. Motocykliści podarują Ojcu Świętemu biały kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, białą motocyklową kurtkę i krzyż wykonany z części motocyklowych: łańcucha, kół zębatych i stali.

Organizatorami pielgrzymki motocyklowej są: Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu oraz województwo małopolskie. Odbywa się ona pod patronatem metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl