fot. pixabay.com

Watykan: Papież mianował polskiego werbistę biskupem diecezji w Papui- Nowej Gwinei

Papież Franciszek mianował polskiego księdza werbistę Walentego Gryka biskupem diecezji Goroka w Papui-Nowej Gwinei – poinformował w poniedziałek Watykan. Dotychczas był on koordynatorem formacji i sekretarzem do spraw misji werbistów w tym kraju w Oceanii.

Ksiądz Gryk urodził się w 1957 roku w Uzbiereżu, obecnie na Białorusi. Uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, a następnie zrobił doktorat z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W 1984 roku, wkrótce po święceniach wyjechał jako misjonarz do Papui-Nowej Gwinei, gdzie pracował w kilku diecezjach. [czytaj więcej] 

Także w poniedziałek Papież mianował nowego nuncjusza apostolskiego w Turcji, Marka Solczyńskiego, również nuncjuszem w Azerbejdżanie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl