fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Zaprośmy Boga do siebie, a nasze życie się zmieni

Zaprośmy Boga do siebie, a nasze życie się zmieni – podkreślał Ojciec Święty Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański. Papież apelował w Nowym Roku o większą troskę o innych.

Ojciec Święty w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański zachęcał nas, abyśmy się zatrzymali w milczeniu przed żłóbkiem i zasmakowali czułości Boga, który stał się bliski, który stał się ciałem.

– Bez obaw, zaprośmy Go do siebie, do naszego domu, do naszej rodziny, do naszych kruchości. Przybędzie, a życie się zmieni – akcentował papież Franciszek.

Papież podkreślał, że Bóg stał się kruchością, aby dotknąć z bliska naszych kruchości.

– Bóg stał się ciałem, aby tobie powiedzieć, że kocha cię właśnie tam, w twoich kruchościach; właśnie tam, gdzie najbardziej się wstydzisz – wskazał Ojciec Święty.

Po modlitwie Papież złożył wiernym noworoczne życzenia.

– Jako chrześcijanie unikamy mentalności fatalistycznej bądź magicznej. Wiemy, że sprawy będą mieć się lepiej w zależności od tego, na ile z Bożą pomocą będziemy pracować razem dla dobra wspólnego, umieszczając w środku najsłabszych i będących w niekorzystnej sytuacji – powiedział.

Ojciec Święty podkreślał, że  nie wiemy, co przyniesie nam 2021 rok, ale trzeba nam więcej troszczyć się o innych. Papież pozdrowił też tych, którzy rozpoczynają nowy rok z większymi trudnościami: chorych, bezrobotnych, tych, którzy żyją w sytuacji ucisku czy wyzysku. Specjalne pozdrowienia skierował do rodzin.

– Pragnę serdecznie pozdrowić wszystkie rodziny, zwłaszcza te, w których są małe dzieci lub te, które spodziewają się ich narodzin. Narodziny to zawsze obietnica nadziei – zaznaczył Ojciec Święty Franciszek.

Papież podkreślał, że jest blisko z tymi rodzinami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl