Papież apelował o pokój i wyrzeczenie się przemocy w Iraku

O pokój i wyrzeczenie się przemocy w Iraku apelował papież Franciszek w niedzielę podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Papież podkreślił, że „przemoc rodzi przemoc” a „jedyną drogą do pokoju jest dialog”. 

Wiadomości, które napływają z Iraku są niestety bardzo bolesne. Przyłączam się do biskupów tego kraju, apelując do rządzących, by poprzez dialog zachowali jedność narodową i uniknęli wojny – powiedział.

Papież Franciszek wyraził „bliskość z tysiącami rodzin, zwłaszcza chrześcijańskich, które musiały opuścić swoje domy i są w poważnym niebezpieczeństwie”.

Na koniec Papież wezwał wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra do modlitwy za naród iracki.

Od blisko trzech tygodni na północy Iraku trwa ofensywa sunnickich dżihadystów z ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL). Dążą oni do obalenia zdominowanego przez szyitów rządu Nuriego al-Malikiego oraz utworzenia na części terytoriów Syrii i Iraku sunnickiego kalifatu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl