Papież Franciszek: Dziś świat nienawidzi chrześcijan

Dziś Kościół wspomina św. Szczepana – pierwszego męczennika. Ojciec Święty Franciszek podczas rozważań przed modlitwą Anioł Pański podkreślał, że tak jak kiedyś św. Szczepan oddał swoje życie za wiarę, tak i dziś ludzie doświadczają okrutnych prześladowań, a nawet męczeństwa. Dziś świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa, ponieważ On przyniósł światło Boga, a świat woli ciemność, aby ukryć swoje uczynki – mówił Ojciec Święty Franciszek. 

Męczeństwo św. Szczepana jest to chwalebne świadectwo, właściwe chrześcijańskiemu męczeństwu, znoszonemu z powodu miłości do Jezusa. O tym świadectwie mówi także dzisiejsza Ewangelia, w  której Jezus zapowiada uczniom odrzucenie i prześladowanie, jakie napotykają. Męczeństwo św. Szczepana nadal jest obecne w historii Kościoła. Dlaczego jednak świat nienawidzi chrześcijan? – pytał dziś Ojciec Święty Franciszek.

– Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa, ponieważ On przyniósł światło Boga, a świat woli ciemność, aby ukryć swoje złe uczynki. Przypomnijmy, że sam Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się do Ojca, aby nas obronił od złego ducha światowego. Z tego powodu istnieje sprzeczność między mentalnością Ewangelii a mentalnością światową – wskazywał Papież.

Dziś Kościół także doświadcza w różnych miejscach okrutnych prześladowań.

Iluż naszych braci i sióstr w wierze doznaje nękania, przemocy i nienawiści z powodu Jezusa! Powiem wam jedno, że dzisiejsi męczennicy są liczniejsi niż w pierwszych wiekach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, tu w Rzymie, czytamy o wielu okrucieństwach, jakich doznawali chrześcijaninie. Powiem wam: to samo okrucieństwo jest dzisiaj i jest go o wiele więcej w odniesieniu do chrześcijan. Dziś chcemy o nich myśleć i być blisko nich poprzez naszą miłość, modlitwę, a także nasz płacz – akcentował papież Franciszek.

Ojciec Święty przypomniał, że chrześcijanie w Iraku obchodzili Boże Narodzenie w zniszczonej katedrze i to jest przykład wierności Ewangelii. Pomimo trudnych doświadczeń i niebezpieczeństw świadczą oni odważnie o swojej przynależności do Chrystusa i żyją Ewangelią. Ojciec Święty modlił się także za ofiary wczorajszej katastrofy rosyjskiego samolotu.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl