Apel KEP: bądźmy wrażliwi na bezdomnych, aby nie zamarzli

„Zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów” – napisał w specjalnym apelu Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Wskazał również na kościelne i państwowe instytucje, w których można znaleźć schronienie.

* * *

Apel Przewodniczącego KEP:

Warszawa, 07.01.2017 r.

 

Bądźmy wrażliwi na bezdomnych, aby nie zamarzli

W związku z falą zimna w Polsce zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów. Caritas oraz inne instytucje charytatywne Kościoła katolickiego są otwarte na potrzebujących schronienia.

Nocleg można znaleźć również w instytucjach państwowych dzwoniąc na ogólnopolski telefon alarmowy 112 lub na numer straży miejskiej 986.

W sytuacji, gdy ludzie umierają z powodu zamarznięcia, zechciejmy wykazać szczególną czujność, aby nikogo nie pozostawić bez dachu nad głową. Będzie to uczynek miłosierdzia spełniony w roku św. Brata Alberta, który troszczył się o bezdomnych i ubogich.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

KEP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl