Zachmurzenie, opady deszczu oraz burze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie na północnym wschodzie kontynentu pogodę kształtować będzie wyż. W ciągu najbliższej doby Polska będzie w zasięgu rozległego obszaru obniżonego ciśnienia znad Europy zachodniej, jedynie początkowo krańce północno-wschodnie znajdować się będą pod wpływem wyżu znad Zatoki Fińskiej.

Strefa frontu ciepłego rozciągająca się od południowego zachodu po północny wschód stopniowo przemieszczać się będzie na północy zachód kraju. Za frontem od południowego wschodu napływać będzie upalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę w zachodniej połowie kraju oraz na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów do 25 mm, a na Pomorzu i Wybrzeżu nawet do 40 mm. Na pozostałym obszarze kraju przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano w rejonach mgieł, duże. Temperatura maksymalna od 29 do 33 st., tylko na wybrzeżu chłodniej, od 22 do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na wybrzeżu wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na zachodzie i południu kraju oraz nad morzem początkowo zachmurzenie duże i tam miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna przeważnie od 16 do 21 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w rejonach górskich oraz w drugiej części dnia na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego i tam miejscami przelotne opady i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 29 do 34 st. Wiatr słaby, okresowo umiarkowany, a nad morzem dość silny, do około 36 km/h, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

W Warszawie w sobotę pogodnie. Temperatura maksymalna 33 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 34 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl