Pogorszenie pogody w Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i północno-wschodnia znajdzie się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą rozległe wyże z centrami nad Morzem Północnym i Rosją.

Polska znajdzie się pod wpływem tych wyżów, jedynie na południowym wschodzie i wschodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferyczny, za którym zacznie napływać chłodniejsza i bardziej wilgotna masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1009 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. W Sudetach i Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. przeważnie od 5 do 8 st., tylko na południowym wschodzie cieplej, lokalnie do 11 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i na południu kraju okresami porywisty, północny i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl