Z zachodu napływa ciepłe powietrze

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego i Bretanii po Bałkany i Ukrainę rozciągał się będzie wyż, na pozostałym obszarze dominować będą niże. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu będzie napływać ciepła, polarno-morska masa powietrza, pod koniec dnia krańce północno-zachodnie znajdą się w strefie frontu chłodnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu, zwłaszcza na wybrzeżu, miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temp. maks. przeważnie od 24 st. do 27 st., jedynie na wybrzeżu i na północnym wschodzie chłodniej, od 21 st. do 24 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny. Wiatr we wschodniej połowie kraju z kierunków południowych, w zachodniej z kierunków zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na zachodzie i na północy miejscami przelotne opady deszczu. Temp. min. przeważnie od 12 st. do 15 st., tylko na Podlasiu i w dolinach górskich chłodniej, od 8 st. do 12 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, rano miejscami rozpogodzenia. Na północy, wschodzie i w centrum gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temp. maks. od około 20 st. na północy, w centrum około 24 st., do 26 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W czwartek w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. maks. 26 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 13 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl