fot. flickr.com

W północnej Polsce duże zachmurzenie

Jak informuje IMGW, Europa Północna i Wschodnia znajdować się będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym przejściowo napływać będzie cieplejsze powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W piątek na północy kraju zachmurzenie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające stopniowo od północy do dużego oraz postępujące opady deszczu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st., 9 st. na północnym wschodzie do 12 st. miejscami na Dolnym Śląsku i na zachodnim wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 80 km/h, zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, opady deszczu, na Przedgórzu Sudeckim lokalnie do 10 mm. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. miejscami na północnym wschodzie do 5 st. na południu i wybrzeżu, na południowym wschodzie do 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na północy w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj