Zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy wyż znad Rosji. Polska będzie w obszarze przejściowym pomiędzy niżem znad Wysp Brytyjskich a wyżem znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie bardzo ciepła polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie wolno rosnąć.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich i na północnym zachodzie okresami duże. Rano na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 7 st., 9 st. na północnym wschodzie do 14 st., 15 st. na południu. W rejonach podgórskich w strefie oddziaływania halnego miejscami 17 st. Wiatr umiarkowany, na północnym wschodzie i na południu okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami na wschodzie, wybrzeżu i Pomorzu okresami duże. W zachodniej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -1 st., 3 st. na północnym wschodzie do 5, 6 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju okresami porywisty, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy okresami duże. Rano na zachodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od st., 8 st. na północnym wschodzie do 11 st., 13 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna stała. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj