Mroźny ostatni dzień w roku

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz środkowy i zachodni basen Morza Śródziemnego będą w zasięgu układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże.

Polska pozostanie w zasięgu silnego wyżu z centrum nad północną Rosją, w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -6 st., -4 st. na północnym wschodzie, około -2 st. w centrum, do 1 st., 2 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz miejscami na zachodzie umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie Polski stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, po północy opady śniegu, a nad ranem na krańcach zachodnich opady śniegu z deszczem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -16 st., -13 st. na północnym wschodzie oraz w dolinach karpackich, około -10 st. w centrum, do -4 st., -2 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, przeważnie południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj