Ciepłe i słoneczne dni w Polsce dopiero po majówce

W tegoroczny dość długi weekend majowy pogoda raczej nie będzie nas rozpieszczać. Jak wskazują klimatolodzy – na ciepłe i słoneczne dni będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Chmury nas nie opuszczą, ale pojawi się sporo słońca. Najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju – tam temperatury mogą przekroczyć nawet 16 st. Ponarzekać mogą odpoczywający na wchodzie i północy kraju – tam termometry wskazują ok. 10-11 st.

We wtorek możemy spodziewać się pogorszenia pogody; pojawi się deszcz – zapowiada klimatolog Rafał Maszewski.

– Na zachodzie i południu pojawią się opady deszczu, miejscami mogą być intensywniejsze. Najgorsza pogoda będzie w zachodniej i południowej części naszego kraju. We wtorek najwyższa temperatura czeka mieszkańców na południowym zachodzie kraju, tego dnia może się zbliżyć ona do ponad 18 stopni. Na pozostałym obszarze nieco chłodniej, na północy 11 stopni, ale tam nie powinny wystąpić opady deszczu[…]. We wtorek wiatr może chwilami nieco obniżać temperaturę odczuwalną, więc powinniśmy grilla szykować gdzieś w zaciszu, bo wiatr może nam miejscami trochę poprzeszkadzać – powiedział klimatolog.

W środę w wielu regionach kraju również nie obędziemy się bez parasoli. Opady będą jednak przelotne i będzie ich niewiele.

Najwyższe temperatury zanotujemy tego dnia na południowym wschodzie kraju. Osiągać mogą one nawet 19 st. Na pozostałym obszarze od 12 do 15 st.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl