fot. https://pixabay.com/

Pochmurnie i chłodno. Pogodnie tylko na południu kraju

We wtorek będzie utrzymywała się podobna pogoda jak dzisiaj. Kamil Walczak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB powiedział, że nadal pozostajemy w masie wilgotnego i chłodnego powietrza polarno-morskiego.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek Polska nadal będzie znajdowała się na skraju rozległego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Tylko na zachodzie kraju zaznaczy się zatoka niżowa. Przez cały czas pozostajemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego.

Kamil Walczak przekazał, że we wtorek do zachodu słońca zachmurzenie będzie duże, ale na południu i zachodzie możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

„Głównie na północy kraju, miejscami możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Także w Sudetach rano możliwe są słabe opady śniegu” – podkreślił.

Rano i wieczorem – dodał – zwłaszcza na południu kraju, będą tworzyły się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

„Temperatura maksymalna wyniesie od zera stopni Celsjusza na północnym wschodzie, dwóch w centrum, do 6 stopni na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni” – powiedział Kamil Walczak z IMGW-PIB.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl