Polska na skraju niżu znad Francji

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad północno-wschodnią połową Europy będzie dominował wyż z centrum w rejonie Zatoki Botnickiej. Natomiast południowo-zachodnia połowa kontynentu będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Francją, Adriatykiem i nad Atlantykiem (na północny zachód od Półwyspu Iberyjskiego). Polska będzie na skraju niżu znad Francji. Przeważający obszar kraju będzie w ciepłym powietrzu polarnym morskim, tylko krańce północne w chłodniejszym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie i zachodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, możliwe burze. Przelotne opady deszczu możliwe także na południu Mazowsza i na Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od 15 st. na krańcach północnowschodnich, około 20 st. w centrum, do 24 st. miejscami na południu. Chłodniej nad morzem: od 10 st. do 13 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu i w górach okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, południowowschodni i wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu, a na Przedgórzu Sudeckim i na Ziemi Lubuskiej także burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na krańcach południowozachodnich do 15 mm. Temperatura minimalna od 5 st. na Suwalszczyźnie, około 11 st. w centrum, do 13 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, w górach do 70 km/h, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek zachmurzenie duże z przejaśnieniami, jedynie na wschodzie umiarkowane, pod koniec dnia wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu do 20 mm w burzach miejscami na południu Wielkopolski i Ziemi Łódzkiej. Temperatura maksymalna od 18 st. na północy, 21 st. w centrum, do 24 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz w porywach do 70 km/h, w górach do 90 km/h, południowowschodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, po południu okresami porywisty, wschodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, południowowschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl