Fundacja Życie i Rodzina rozpocznie akcję informacyjną o projekcie „Zatrzymaj Aborcję”

Fundacja Życie i Rodzina w najbliższych dniach rozpocznie akcję informacyjną nt. obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Obrońcy życia domagają się szybkich prac nad projektem, który wykreśla z polskiego prawa przepis dopuszczający zabijanie chorych nienarodzonych dzieci.

Projekt znajduje się w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Wczoraj posłowie odrzucili wniosek o uzupełnienie porządku obrad o ten punkt. Komisja czeka na opinie do projektu. [czytaj więcej]

Tymczasem przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina zwracają uwagę, że każdego dnia w łonie matek zabijanych jest troje niepełnosprawnych dzieci.

Kaja Godek zapowiedziała uruchomienie akcji informacyjnej, która będzie miała na celu pokazanie, kto odpowiada za obstrukcję w procedowaniu projektu.

– Będziemy przy pomocy specjalnie stworzonego call center docierać do osób, które zbierały podpisy pod tą ustawą. To jest kilkadziesiąt tysięcy osób w skali całej Polski. Te osoby będziemy informować o tym, jak przebiegają prace nad projektem, pod którym te osoby podpisy zbierały i pod którym te podpisy składały – powiedziała Kaja Godek.

Na stronie Fundacji Życie i Rodzina ukazał się list wzywający do uchwalenia ustawy, pod którym podpisali się przedstawiciele mediów.

Kolejni przedstawiciele i pracownicy mediów cały czas mogą podpisywać się pod listem. W tym celu należy wysłać dane: imię i nazwisko oraz nazwę redakcji na adres fundacji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl