W weekend możliwe opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i Południowo-Wschodnia będzie pod wpływem wyżów z centrami nad Rosją i Turcją. Pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad zachodnią Ukrainą. Na południu i zachodzie kraju zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, na zachodzie Polski cieplejsze, na wschodzie chłodniejsze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosnąć.

W piątek zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia. Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Mazowszu miejscami słabe opady śniegu. Na południu kraju gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski, głównie na zachodzie, miejscami słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Na zachodzie i południu mgły, gdzieniegdzie ograniczające widzialność do 200 m i utrzymujące się przez większą część dnia. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum, do 4 st., 5 st. na południu. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia. Na zachodzie kraju opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. W centrum i na wschodzie możliwe słabe opady śniegu, śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki. W całym kraju gdzieniegdzie mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -5 st. na północnym wschodzie, około -2 st. w centrum, do 1 st. na zachodzie i południowym zachodzie, w rejonach podgórskich około -2 st. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W sobotę zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia. Na zachodzie i południu gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki, na zachodzie rano możliwe opady marznące. Na pozostałym obszarze kraju miejscami słabe opady śniegu, śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki. Na zachodzie i południu mgły, gdzieniegdzie ograniczające widzialność do 200 m i utrzymujące się przez znaczną część dnia. Temperatura maksymalna od -2 st. na krańcach północno-wschodnich, około 1 st. w centrum, do 3 st., 4 st. na zachodzie i południu. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, wschodni. W sobotę zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu lub marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj