fot. flickr.com

Nadal napływa chłodne powietrze

Jak informuje IMGW, Europa Południowa oraz częściowo Zachodnia i Środkowa znajdować się będą w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pomiędzy rozległym niżem z ośrodkiem nad północno-zachodnią Rosją oraz klinem wyżu znad Atlantyku. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, a nad północną część kraju przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Dziś na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st. na Suwalszczyźnie, od 20 st. do 22 st. w centrum, do 22, 24 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie początkowo duże i lokalnie przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 10 st. do 13 st., w rejonach podgórskich od 7 st. do 9 st., na wybrzeżu około 14 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach północno-wschodnich zachmurzenie duże i miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. W drugiej połowie dnia na krańcach zachodnich i w Sudetach miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21, 23 st. na północnym wschodzie, około 22, 24 st. w centrum, do 26, 28 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków zachodnich.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj