W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz częściowo centralna i wschodnia znajdą się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym.

Polska znajdzie się w zasięgu słabego klina wyżowego, tylko na północnym zachodzie pogodę kształtować będzie niż znad Morza Północnego. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie miejscami burze i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temp. maks. od 20 do 22 st. na północy, około 24 st. w centrum, do 26 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na południu i wschodzie kraju. Temp. min. przeważnie od 12 do 15 st., tylko na południowym wschodzie lokalnie 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

W środę na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na południu i w centrum kraju, opady deszczu. Temp. maks. od 22 do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temp. maks. 25 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl