fot. flickr.com

Synoptyk IMGW: Noc pogodna, miejscami przelotny deszcz, na Pomorzu słabe burze

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się pogodnie. Miejscami na północy w kraju spadnie przelotny deszcz, a na Pomorzu spodziewane są słabe burze – prognozuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Małgorzata Tomczuk wskazała, że w poniedziałkowe popołudnie najmniej pogodnie jest pasie od woj. śląskiego po woj. podkarpackie i południe woj. lubelskiego. Występuje tu przelotne opady deszczu i lokalne burze.

W pozostałej części kraju, jak zauważyła synoptyk, poniedziałek upływa pogodnie, tylko na środkowym wschodzie i w centrum może spaść przelotny, słaby deszcz.

W czasie opadów jest najchłodniej, termometry wskazują ok. 12-14 stopni Celsjusza. Nad morzem temperatura sięga 14-15 stopni, a w pozostałej części kraju – od ok. 18 do 20 stopni na krańcach zachodnich.

W nocy na południowym wschodzie deszcz będzie zanikał, podobnie burze. Przelotny opady pojawią się natomiast na północy kraju. W woj. pomorskim i na pograniczach z woj. zachodniopomorskim i woj. kujawsko-pomorskim mogą wystąpić słabe burze.

Poza tymi okolicami, jak wyjaśniła synoptyk, będzie pogodnie. Nie należy też spodziewać się przymrozków. Termometry wskażą od 2 do 4 stopni na terenach podgórskich, 7-9 stopni w centrum, do 10 stopni na północy kraju.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl