fot. PAP/Leszek Szymański

IMGW: Intensywny deszcz na południu i przymrozki na północy kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia przed przymrozkami na północy Polski oraz alert przed intensywnym deszczem na południu.

Ostrzeżeniem przed przymrozkami objęto województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie oraz północną część – zachodniopomorskiego, mazowieckiego oraz podlaskiego. Na tym obszarze w nocy miejscami temperatura może spaść przy gruncie nawet do -3 st.

IMGW ostrzega też przed intensywnymi opadami deszczu w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz w środkowej i południowej części woj. lubelskiego. Na tych terenach – od środy wieczorem do południa w czwartek – miejscami może spaść od 25 mm do 35 mm deszczu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl