W Polsce kolejny deszczowy dzień

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Litwy. Na wschodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu miejscami rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, głównie przelotne. Na krańcach północno-wschodnich opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na krańcach północno-wschodnich i na Podhalu do 10 st. w centrum i 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni, na wybrzeżu skręcający na północno-zachodni. Porywy wiatru od 55 km/h na zachodzie do 65 km/h na wschodzie. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 do 50 km/h), w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. Po południu spadek prędkości wiatru.

W nocy z piątku na sobotę na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu, słabe opady deszczu lub mżawki, a na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl