fot. pixabay.com

W sobotę od 24 do 33 stopni C

W sobotę – poza obszarami, gdzie występować będzie duże zachmurzenie – znów będzie upalnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na południowym zachodzie kraju oraz miejscami nad morzem, do 33 st. na wschodzie Polski – przekazał Jakub Gawron, synoptyk IMGW.

W sobotę w ciągu dnia na zachodzie kraju ponownie ma się zaznaczyć strefa frontowa i tam zachmurzenie będzie umiarkowane i duże.

„Zachód, południowy zachód rozumiany dość szeroko, bo od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę aż po Podhale – w tym regionie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i miejscami burze. W trakcie burz opady deszczu do 20-25 mm i porywy wiatru do 70 km/h” – zaznaczył Jakub Gawron.

Synoptyk dodał, że pozostałe obszary kraju ponownie będą słoneczne i upalne. Temperatura maksymalna od 24 st. C na południowym zachodzie kraju oraz miejscami nad morzem, do 33 st. dalej na wschodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, na zachodzie skręcający na kierunki zachodnie.

W nocy z soboty na niedzielę najładniejsza pogoda będzie na ogół w Polsce wschodniej. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie wzrastać. Miejscami w zachodniej części kraju będą występować przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza tam, gdzie utworzą się wcześniej w ciągu dnia.

Temperatura minimalna od 14 st. C na wschodzie kraju do 19 st. C na zachodzie. Lokalnie nad morzem możliwe 20 st. Celsjusza. We wschodniej połowie kraju powieje południowo-wschodni słaby wiatr. W zachodniej części będzie wiało z zachodnich kierunków.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl