W całym kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy wysokiego ciśnienia, jedynie północna Skandynawia, Wyspy Brytyjskie, półwysep Iberyjski oraz południowo-wschodnia Europa będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie na skraju słabego wyżu z centrum nad południowymi Niemcami. Z północnego zachodu do centrum, przesunie się kolejny układ frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu będzie napływać polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami, zwłaszcza na północy i wschodzie opady deszczu. Rano gdzieniegdzie rozpogodzenia i krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. na przeważającym obszarze od 22 st. do 24 st., nad samym morzem i w dolinach karpackich chłodniej, od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, nad morzem okresami umiarkowany, porywisty.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od 11 st. do 14 st., jedynie w rejonach podgórskich chłodniej, od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich.

W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane miejscami duże. Na południu, wschodzie i w centrum gdzieniegdzie słabe opady deszczu. Rano miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. przeważnie od 22 st. do 26 st., nad samym morzem, na północnym wschodzie i w dolinach karpackich chłodniej, od 19 st. do 22 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich i północnych, miejscami zmienny.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl