Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, w pasie od Półwyspu Iberyjskiego po centralną Rosję rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia, związany z wyżami znad Atlantyku i Rosji. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie znajdować się na skraju niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W środę na południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie na ogół duże, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w centrum i na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu.

 Temp. maks. od 0 st. na wschodzie kraju do 3 st. na zachodzie i 4 st. na południowym zachodzie. W kotlinach karpackich temperatura od -3 do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie Polski bez opadów. Na pozostałym obszarze okresami opady śniegu, na zachodzie Polski śniegu i deszczu ze śniegiem.

 Temp. min.: na południu i południowym wschodzie od -9 do -4 st., na pozostałym obszarze od -3 st. na wschodzie do 0 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich do 70 km/h, w partiach szczytowych Sudetów do 80 km/h, a w Tatrach do 90 km/h. Na wschodzie Polski miejscami zawieje, a na północnym wschodzie i w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady: na wschodzie i południu Polski śniegu, na pozostałym obszarze śniegu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 0 do 3 st. Wiatr umiarkowany, na północy i południu Polski okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich do 55 km/h, w Sudetach do 70 km/h, a w Tatrach do 90 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu, głównie w pierwszej połowie dnia. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. W drugiej połowie nocy opady śniegu. Temp. min. -2 st.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Wiatr okresami będzie powodował zawieje śnieżne. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W pierwszej połowie dnia opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl