Polska będzie na skraju niżu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą dominować niże, jedynie wschodnią część kontynentu obejmował będzie słaby wyż. Polska będzie na skraju niżu znad Morza Północnego, na wschodzie i południu zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego.

Południowy wschód kraju pozostanie w zasięgu ciepłego powietrza polarno-morskiego, nad pozostały obszar z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa polarna morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

We wtorek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże; po południu miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a po południu na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na południu Mazowsza i Podlasia możliwe słabe burze.

Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na wybrzeżu, Pomorzu i krańcach zachodnich kraju, około 23 st. w centrum, do 26 st., 27 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr z kierunków południowych, słaby, na wybrzeżu, Pomorzu i zachodzie kraju okresami umiarkowany i porywisty. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę, we wschodniej połowie kraju oraz na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 10 st., 13 st. na wybrzeżu i Pomorzu do 16 st., 17 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, a po północy do 100 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na wschodzie kraju gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 19 st., 22 st. na wybrzeżu, około 27 st. w centrum, do 29 st., 30 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby i umiarkowany, na południu kraju w porywach do 55 km/h, a w rejonach podgórskich Karpat okresami dość silny, w porywach do 65 km/h. W Beskidach Zachodnich porywy wiatru do 110 km/h, a wysoko w Tatrach do 130 km/h.

W Warszawie we wtorek, zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu lub wieczorem możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st.. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl