Do Polski napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, Europa południowa znajdzie się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie na skraju niżu z ośrodkami w rejonie Islandii i Morza Barentsa. Przez obszar kraju przemieszczał się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju w dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami na południowym wschodzie początkowo deszczu ze śniegiem, a w Karpatach do godzin południowych również opady śniegu. W województwach lubelskim i podkarpackim przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temp. maks. od 1 st., 2 st. na południowym wschodzie, do 3 st., 7 st. na przeważającym obszarze i 8 st. miejscami na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W rejonach podgórskich wiatr miejscami porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, a na południowym wschodzie, zwłaszcza w rejonach górskich, również deszczu ze śniegiem. Temp. min. od 0 st., 2 st. na krańcach wschodnich oraz w rejonach podgórskich Karpat, do 3 st., 6 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich Karpat okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek w dzień nadal przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu. Temp. maks. od 4 st., 6 st. na wschodzie kraju do 7 st., 9 st. na przeważającym obszarze i 11 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, a nad morzem i w górach okresowo dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w górach nawet do 75 km/h.

W środę w Warszawie w dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, głównie w godzinach przedpołudniowych. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek w dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 8 st. Wiatr umiarkowany, południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl