Polska będzie na skraju układu niżowego

Jak informuje IMGW, krańce południowo-zachodnie i północno-wschodnie Europy znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie na skraju układu niżowego z ośrodkami nad Atlantykiem i w rejonie Kanału La Manche, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Nad południową część kraju napłynie polarno-morska masa powietrza, a na północy zalegać jeszcze będzie mroźne powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na północy początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Okresami opady śniegu, na Śląsku również miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W południowej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od -10 st. na północnym wschodzie do 1 st. na południowym zachodzie, w centrum około -5 st. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie całkowite, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, a na południu kraju możliwe również słabe opady marznącej mżawki. Temperatura minimalna od -13 st. na północnym wschodzie do -4 st. na południowym zachodzie, w centrum około -6 st. Wiatr wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W czwartek zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, miejscami opady śniegu, na południu, zachodzie i w centrum gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od -8 st. na północnym wschodzie do 1 st. na południowym zachodzie, w centrum około -3 st. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -7 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -7 st., wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, wschodni. W czwartek zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj