Dzień Pomocy i Modlitwy w intencji Misji

W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym kościele przypada Dzień Pomocy i Modlitwy w intencji Misji. Hasłem tegorocznego dnia są słowa „Jesteśmy misjonarzami miłosierdzia”, które nawiązują do trwającego Roku Miłosierdzia.

Ofiary zbierane dziś w kościołach zostaną przeznaczone na ogólnopolski fundusz misyjny, który wspiera Centrum Formacji Misyjnej, gdzie uczą się przyszli misjonarze.

Ks. bp Edward Mazur, przewodniczący Episkopatu Polski ds. Misji zwraca uwagę, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za wielkie dzieło misyjne.

– Jedni realizują to powołanie misyjne wyjeżdżając na misje, angażując się w misje ad gentes. Inni spełniają powołanie misyjne poprzez modlitwę czy ofiarowanie swoich cierpień w intencji misjonarzy oraz misji, a także wypraszanie łaski wiary, dla nieznających Chrystusa. Realizujemy nasze powołanie misyjne poprzez ofiarowanie pomocy finansowej, dzięki której ci, którzy angażują się w misje ad gentes mogą pomagać potrzebującym budować kościoły, kaplice, szpitale, kopać studnie – a więc i w ewangelizacji i w pomocy tej miłości miłosiernej. Jesteśmy przedłużeniem rąk dla misjonarzy i misjonarek – podkreślił ks. bp Edward Mazur.

W minionym roku w Peru beatyfikowano dwójkę polskich misjonarzy:
o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, zamordowanych w 1991 roku przez terrorystów z ugrupowania Świetlisty Szlak. Są to pierwsi polscy błogosławieni misjonarze – męczennicy.

Obecnie na świecie w 97 krajach pracuje ponad 2000 polskich misjonarzy i misjonarek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl