Bielsko-Biała: Peruwiańczycy na Orszaku Trzech Króli

Wyjątkowy charakter będzie miał w tym roku Orszak Trzech Króli na Podbeskidziu. Będzie dziękczynieniem za beatyfikację franciszkańskich misjonarzy-męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Specjalne z tej okazji w Bielsku-Białej wystąpią: Enrique Mesias z zespołem Kargaligera  z Peru, którzy skomponowali i wykonali hymn beatyfikacyjny.

Peruwiańczycy zagrają i zaśpiewają w kościele pw. św. Maksymiliana w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach o godz. 10.00. Pół godziny później będzie tam sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera i z udziałem m.in. prowincjała franciszkanów z Krakowa o. Jarosława Zachariasza. Po Eucharystii wyruszy orszak w kierunku Starego Rynku.

Enrique Mesias i Kargaligera przebywać będą w Polsce do 25 stycznia. W tym czasie dadzą kilka koncertów w miejscach ściśle związanych z życiem pierwszych męczenników z Peru oraz w innych kościołach franciszkańskich: w Rychwałdzie (7 stycznia), w Łękawicy (9 stycznia), we Wrocławiu (10 stycznia), w Chęcinach (14 stycznia), w Horyńcu-Zdroju (15 stycznia), w Sanoku (16 stycznia), w Jaśle (17 stycznia), w Radomsku (18 stycznia), w Głogówku (22 stycznia), w Pieńsku (23 stycznia) i w Legnicy (24 stycznia).

Enrique Mesías jest kompozytorem i wykonawcą wielu utworów o tematyce chrześcijańskiej. Dotąd występował poza Ameryką Łacińska również w Hiszpanii, Francji, Niemczech czy Szwajcarii. Uzyskał rozgłos dzięki płytom: „El Mar” (2005), „La Vizcachita Anita” (2010; dla dzieci) i „Mesías” (2013).

o. Jan Maria Szewek OFMConv/RIRM

drukuj