W Polsce pochmurnie z lokalnymi opadami deszczu i śniegu

Jak podaje IMGW, Europa północna i częściowo środkowa znajdą się pod wpływem niżu znad północnej Skandynawii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będzie kształtował wyż znad zachodniej Europy. Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki związanej z niżem nad północną Skandynawią, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Do Polski nadal będzie napływała dość ciepła i wilgotna, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże i miejscami opady deszczu, na Podhalu deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie około 4 st., 6 st. w centrum, na południu i nad morzem do 7 st. na zachodzie kraju. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na zachodzie umiarkowany, nad morzem wzmagający się do dość silnego i porywistego, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie duże, większe przejaśnienia głównie na południu kraju. Okresami opady deszczu, w miejscowościach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. W zachodniej połowie kraju opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów na północy Wielkopolski do 10 mm. Temperatura minimalna od 1 st. C na wschodzie do 5 st. C na zachodzie kraju, na Podhalu i w miejscowościach podgórskich około 0 st. Wiatr na wschodzie słaby, na zachodzie umiarkowany i dość silny, nad morzem silny, od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na zachodzie kraju wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj