Wielki Piątek za chmurami; możliwe odpady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż, z rejonu Zatoki Biskajskiej i Wysp Brytyjskich.

Polska będzie pod wpływem odsuwającego się na wschód i wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem. Na północy kraju zaznaczy się strefa frontu okluzji, a na południowym wschodzie pofalowanego frontu chłodnego. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na północy i południowym wschodzie kraju duże i tam opady deszczu, na północy także deszczu ze śniegiem. W Karpatach powyżej 1400 m n.p.m. opadu śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum do 13 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu, od 3 st. do 5 st. Wiatr na północy kraju umiarkowany, południowo-zachodni, po południu zachodni, na pozostałym obszarze kraju słaby, południowo-zachodni, po południu południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu, jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tam mgły lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -5 st. na krańcach północno-wschodnich do 0 st., 4 st. na przeważającym obszarze i 6 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj