fot. pixabay.com

Upalnie, ale z burzami i deszczem

W poniedziałek ciągle upalnie, od 26 do 32 st. C. Jedynie nad morzem 20-25 stopni. Na południowym wschodzie możliwe są burze z opadami deszczu i silnym wiatrem – poinformowała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

Na północy zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. W centrum i na południu zachmurzenie umiarkowane i duże. Tam wystąpią przelotne opady deszczu, a na krańcach południowych, szczególnie na południowym wschodzie, możliwe są burze z opadami do 20 mm, z porywami wiatru do 65 km/h i z gradem.

Temperatura maksymalna wyniesie nad morzem od 20 do 25 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 26 do 32 stopni.

Wiatr będzie słaby, umiarkowany głównie na Wybrzeżu, z kierunków zachodnich i północno-zachodnich.

W nocy na północy i w centrum zachmurzenie małe, tylko na południu umiarkowane. Na krańcach południowo-wschodnich wystąpią przelotne opady deszczu. W Karpatach mogą wystąpić burze. W burzach może spaść do 20 mm deszczu, a porywy wiatru wyniosą do 50 km/h. W kotlinach sudeckich możliwe są mgły ograniczające widzialność do 500 metrów.

Temperatura minimalna od 12 do 17 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Na południowym wschodzie do 19 stopni.

Wiatr słaby, zmienny na przeważającym obszarze kraju. Na Wybrzeżu miejscami umiarkowany, zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl