fot. flickr.com

Deszcz, szczególnie na północy Polski nie daje za wygraną

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Tylko Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu klina wyżowego.

Polska będzie pod wpływem niżu znad południowego Bałtyku, na północy zaznaczy się strefa frontu okluzji. Napłynie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek w części północnej kraju zachmurzenie duże i okresami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko okresami duże i gdzieniegdzie, zwłaszcza w Karpatach, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st., 18 st. na wybrzeżu, około 21 st. w centrum do 25 st. na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach, również i podczas  burz, do 70 km/h

W nocy z czwartku na piątek, na północy zachmurzenie duże i okresami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu początkowo możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, jedynie w Karpatach okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 st. do 15 st., chłodniej, miejscami 8 st., 9 st., tylko w kotlinach i dolinach górskich. Wiatr słaby, w części północnej kraju umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu wiatr okresowo dość silny, w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj