fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: W czwartek pogodnie, w nocy duże zachmurzenie

Czwartek rozpocznie się mgłami, które powinny z czasem ustąpić i pojawi się więcej słońca. Będzie pogodnie. W nocy prognozowane jest zachmurzenie duże – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk dyżurna IMGW.

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie małe i umiarkowane. Na północy i północnym wschodzie mgły mogą utrzymywać się dłużej, a zachmurzenie może być większe. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie – około 14 stopni. 16 st. będzie w centrum kraju, 20 st. na Dolnym Śląsku. W dolinach karpackich około 14 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni i południowo-zachodni.

Noc z czwartku na piątek również będzie mglista. Zachmurzenie duże. Opady deszczu pojawią się na północy i zachodzie kraju, zachodnim Pomorzu i zachodnim Wybrzeżu. Rozpogodzenia na południowym zachodzie.

Najchłodniej w terenach podgórskich Karpat, nawet około zera. W reszcie kraju od sześciu do dziesięciu stopni. Najcieplej na Pomorzu Zachodnim, nawet około 12 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunku południowego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl