Miejscami opady śniegu

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią, środkowo-zachodnią i północną zaznaczać się będą niże. Na południu, środkowym-wschodzie i nad południową Skandynawią dominować będą słabe wyże.

Polska północno-wschodnia będzie w zasięgu klina wyżu znad Niziny Czarnomorskiej, na pozostałym obszarze zaznaczy się płytki niż i układ frontów atmosferycznych, przemieszczający się znad północnego-zachodu na południowy-wschód.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu z deszczem i śniegu, na zachodzie i południu słabe opady deszczu. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami mgły, lokalnie osadzające szadź, ograniczające widzialność do 100 m. Na południu i południowym wschodzie kraju słabe opady przeważnie śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna od -9 st. na północnym wschodzie, -1 st. w centrum do 3 st. na południowym-zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na wschodzie kraju. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Po południu lokalnie na północy kraju możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Możliwy przejściowy wzrost pokrywy śnieżnej do 1 cm. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Silne zamglenia, nad ranem możliwa mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 200 m. Drogi śliskie. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano mgła miejscami ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl