fot. Paweł Palembas

We wtorek w Polsce delikatne ocieplenie

Jak informuje IMGW, nad zachodnią i centralną Europę dominował będzie wyż znad Niemiec, pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów. Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżu znad Niemiec. Stopniowo od zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy i wschodzie przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. C, -1 st. C na terenach podgórskich do 4 st. C na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na wschodzie Polski. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu przechodzące w opady deszczu. Na wschodzie, południu i w centrum kraju możliwe przejściowo opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st. C na południowym wschodzie do -1 st. C w centrum i 3 st. C na krańcach zachodnich oraz 4 st. C nam morzem, na terenach podgórskich Karpat od -8 st. C do -5 st. C.Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl