fot. flickr.com

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem kontynentu europejskiego, od Hiszpanii przez Polskę po Morze Czarne, będzie zalegał rozległy wyż z centrum nad Bretanią. Północne i wschodzie rejony kontynentu obejmą niże: znad Morza Północnego i znad Ukrainy, z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie i na krańcach zachodnich, słabe opady śniegu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna przeważnie od -3 st. do 1 st., w dolinach górskich od -5 st. do -2 st. Wiatr przeważnie słaby z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od -5 st. do -1 st., w dolinach podgórskich od -10 st. do -5 st., w dolinach karpackich miejscami spadki temperatury do -15 st. Wiatr słaby z kierunków zachodnich, miejscami zmienny. W środę zachmurzenie duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na wschodzie okresami śnieg, na krańcach zachodnich także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -2 st. do 1 st., w dolinach karpackich od -6 st. do -2 st. Wiatr słaby, zmienny lub z kierunków zachodnich.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj