Do centrum kraju zbliża się strefa chłodnego powietrza 

IMGW informuje, że Europa południowo-zachodnia i częściowo wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska jest w zasięgu zatoki niżowej znad Morza Norweskiego.

Z zachodu ku centrum kraju powoli przemieszcza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar kraju pozostaje w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, dopiero za frontem zaczyna napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie i w Karpatach również burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 22 st. C, tylko na Podkarpaciu około 25st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj