Nawałnice nad Polską. Setki interwencji Straży Pożarnej

Blisko tysiąc razy interweniowali strażacy po burzach i gradobiciach, które przeszły przez Polskę. Największe zniszczenia nawałnice spowodowały w województwach śląskim i mazowieckim. Wichura powaliła setki drzew, uszkodziła dachy i linie energetyczne. Nikt nie ucierpiał.

Strażacy mieli pełne ręce roboty, walcząc z usuwaniem skutków burz, nawałnic oraz intensywnych opadów deszczu i gradobić.

– To była bardzo pracowita noc dla strażaków w całej Polsce. Mieliśmy 925 interwencji przez całą wczorajszą dobę, a tak naprawdę, razem z dniem dzisiejszym, w całym województwie Mazowieckim – informuje st. kpt. Artur Laudy z Państwowej Straży Pożarnej.

W całym kraju silna wichura zerwała lub uszkodziła 58 dachów. W wyniku uszkodzeń linii energetycznych mieszkańcy wielu miejscowości nie mieli prądu. Prognozy na dziś również nie są optymistyczne.

– Na dzień dzisiejszy są przewidziane burze, jest wskazana ostrożność. Nasze siły i środki są wystarczające – jesteśmy cały czas w gotowości do podjęcia działań – zapewnia st. kpt. Artur Laudy.

Ostrzeżenie przed burzami obowiązuje także w Tatrach.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj