Opady śniegu i deszczu ze śniegiem w całym kraju

Jak informuje IMGW, nad Skandynawią i Wyspami Brytyjskimi, a także na krańcach wschodnich Europy, pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu rozciągającego się od Półwyspu Iberyjskiego po Rosję.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu. Z północnego zachodu będzie napływać polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, w górach rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki, a na wybrzeżu śniegu z deszczem lub deszczu. Początkowo miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie i w rejonach podgórskich do 2 st. na północnym zachodzie. W dolinach karpackich lokalnie od -3 st. do -1 st., na Nizinie Szczecińskiej i wybrzeżu około 3 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, a w górach rozpogodzenia. Gdzieniegdzie słabe opady śniegu, śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki, a na wybrzeżu również deszczu ze śniegiem. Liczne mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -12 st. na południowym wschodzie i w dolinach górskich, około -4 st. w centrum, do -2 na północnym zachodzie. Na Nizinie Szczecińskiej i wybrzeżu około -1 st., w dolinach karpackich gdzieniegdzie spadek temperatury do -20 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj