fot. flickr.com

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz częściowo północna i wschodnia będą w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Od zachodu Polska przejdzie pod wpływ płytkiego układu niżowego z ośrodkami nad Morzem Północnym i Skandynawią. Po południu pogodę na zachodzie kraju będzie kształtować front chłodny. Przed frontem chłodnym, z południowego zachodu napłynie nieco cieplejsze polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W zachodniej połowie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a na krańcach zachodnich oraz w Sudetach gdzieniegdzie burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm. Temp. maks. na przeważającym obszarze od 14 do 17 st., chłodniej na północnym wschodzie, na wschodnim Pomorzu oraz w rejonach podgórskich, od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty. W rejonach burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na Podhalu deszczu ze śniegiem, w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. od 4 do 7 st., na Podhalu od 2 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm. Temp. maks. od 11, 12 st. na północnym zachodzie do 16, 18 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, w rejonach burz porywy do 60 km/h. Wiatr z kierunków południowych skręci na zachodnie.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Temp. min. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burzy wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj