Sondaż: 68 proc. Francuzów nie chce imigrantów z Afryki

68 proc. Francuzów nie chce wpuścić do kraju imigrantów z Afryki, którzy przez Morze Śródziemne docierają na włoskie wybrzeże. 32 proc. respondentów deklaruje, że należy ich przyjąć – wynika z opublikowanego w środę sondażu Ifop. 

Badanie, wykonane dla prawicowego tygodnika „Valeurs Actuelles”, zlecono po serii tragicznych wypadków na Morzu Śródziemnym, w których zginęło blisko tysiąc imigrantów.

Pod koniec lipca 2014 roku 54 proc. respondentów zadeklarowało w sondażu Ifop, że aprobuje przyjęcie chrześcijańskich uchodźców z Iraku; przeciwnych było 46 proc. Francuzów.

W 1999 roku Ifop zadał takie same pytania dotyczące uchodźców z Kosowa – 64 proc. Francuzów skłonnych było ich przyjąć, a 35 proc. było temu przeciwnych.

W opublikowanym w środę sondażu 71 proc. respondentów chce zawieszenia umów z Schengen i przywrócenia przynajmniej tymczasowo kontroli granic we Francji. Przeciwnych jest 29 proc. Francuzów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl