fot. PAP/Darek Delmanowicz

Opady śniegu w całym kraju

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże, słaby klin Wyżu Azorskiego obejmie tylko rejon Półwyspu Iberyjskiego, Francji i Anglii.

Polska będzie w zasięgu dwóch ośrodków niżowych – głównego znad północno-zachodniej Rosji i wtórnego znad Bałtyku Centralnego. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczał wtórny front chłodny, zacznie za nim napływać chłodne powietrze arktyczne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Na Suwalszczyźnie, Mazurach, Kujawach, Pomorzu Wschodnim oraz w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. do 2 st., na terenach podgórskich od -3 st. do -1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na wybrzeżu dość silny, na wschodzie w porywach do 65 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy i południu, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st. na wschodzie i południu do -2 st. na zachodzie i 0 st. na wybrzeżu; na terenach podgórskich od -10 st. do -8 st., a w rozpogodzeniach spadek temperatury do około -15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl